Győri Eto Női Kézilabda Bajnokok Ligája

Elkészült a BL csoportbeosztása 2021. 07. 02. Az Európai Kézilabda Szövetség bécsi központjában elkészítették DELO EHF Champions League 2021/2022-es szezonjának sorsolását. Csapatunk a harmadik kalapból várta az eseményt és végül a B csoportba került. Elkészítette az EHF a BL kalapokat 2021. 06. 30. Az Európai Kézilabda Szövetség a Bajnokok Ligája csoportkörének 2021. július 2-ai sorsolása előtt nyilvánosságra hozta a csapatok beosztását. A 16 induló klubot négy kalapba osztották be, a Győri Audi ETO KC a harmadik négyesből várja a pénteki eseményt. Bemutatta az EHF a BL indulók névsorát 2021. 29. Az Európai Kézilabda Szövetség a mai napon nyilvánosságra hozta a 2021/2022-es DELO EHF Champions Leauge-ben a 16 induló csapat névsorát. Az már korábban biztossá vált, hogy a Győri Audi ETO KC idén is részt vesz a sorozatban. 2020/2021 Bajnokok Ligája szezon számokban 2021. 22. A Győri Audi ETO KC idén is bejutott a DELO WOMEN'S EHF Champions Leauge legjobb négy csapata közé. A májusi fináléban bronzérmet szereztek lányaink, miután az elődöntőben a végletekig kiélezett csatában hétméteresekkel maradtunk alul a Brest együttesével szemben, majd a bronzmérkőzésen magabiztosan nyertünk a Moszkva ellen.

• NEO CITRAN belsőleges por felnőtteknek betegtájékoztató

A tét a BL-döntő. Pulzus az egekben! 23-23 A franciák elszórták a labdát, de Nze Minko ziccerét kivédte Toft. Büntetők következnek! Brattset harcolt ki hetest, Kristiansen bevágta. 22-23 Kristiansen talpról engedte el, Toft simán odaért. Toublanc a szélről volt eredményes, vezet a Brest. 22-22 Lassource szétlőtte a lécet, de a Győr sem tudott gólt szerezni, Oftedal szorult helyzetből pontatlanul lőtt. Niakate gyenge löketét Solberg védte. Toft is jól véd, Kristiansen helyzeténél mutatott be bravúrt, majd a hosszabbítás első felvonása Gros veszélytelen időn túli szabaddobásával zárult. Gros a kilencedik góljával egyenlített, Amorim kísérletét viszont Toft kiszedte. Solberg aztán a kilencedik védést mutatta be, amikor Gros bombáját kiütötte. 22-21 Solberg most leolvasta Jaukovic lövését, az ellentámadásnál Faluvégi a rövidbe húzta be a labdát. 21-21 Oftedal bejátszás Brattsetnek, szabálytalanság, hetes. Kristiansen egy lövőcsel után bedobja. Jaukovic hatalmas góllal egyenlít. Idén harmadszor is döntetlen Jön a hosszabbítás, mert ezt most el kell dönteni valahogy.

A kétszer öt perc során három-három gólt dobtak a fáradó és egyre feszültebb csapatok, így jöhetett a hetespárbaj, ahol a győrieknél Veronica Kristiansen és Estelle Nze Minko is rontott, míg a franciáknál csak Ana Gros hibázott, így a Brest története első döntőjére készülhet, a Győrnek pedig marad a bronzmeccs az orosz CSZKA Moszkva ellen.

15 döntő: Vipers Kristiansand – Brest Bretagne 18. 00 Hetesekkel verte a Brest a Győrt a BL-elődöntőben Az idényben harmadszor is döntetlent játszott egymással a Győr és a francia Brest a BL-ben. Az elődöntőben a hosszabbításban sem bírtak egymással a felek, így jöhetett a hetespárbaj, ahol a franciák céloztak jobban. A Brest története első BL-döntőjét játszhatja, míg a Győrnek marad a bronzmeccs a norvég Vipers vagy az orosz CSZKA Moszkva ellen. BL-döntős Gullden volt a Brest ötödik lövője, bevágta, így először játszhat BL-döntőt a francia csapat. A Győrnek marad a bronzmeccs. Még él a remény Jaukovic bedobta, Oftedal vállán nagy volt a teher, de nem hibázott. Előny a franciáknál Niakate nem izgulta el, Nze Minko lövését Darleux megfogta. Gól itt, gól ott Toublanc bepattintotta, Görbicz egyenlített. Két elrontott hetessel kezdődik A Brest kezdte a hetespárbajt, Gros lövését Glauser kivédte. Az első győri lövő Kristiansen, méterekkel lőtte fölé. A büntetők döntenek Öt-öt hétméterest lőnek a csapatok.