Nissan Leaf 62 Kwh Teszt &Raquo; A Nissan Connect És A 62 Kwh-S Nissan Leaf - Mobilarena Autó+Mobil / Alternatív Hajtás Blog Teszt

A japán gyártó mobilalkalmazását a nagyobb akkumulátorral és erősebb motorral szerelt Leaffel összekötve tudtuk kipróbálni. A 62 kWh-s Nissan Leaf e+ Viszonylag csöndes volt a 2017-ben bemutatott Nissan Leaf nagyobb akkumulátorral szerelt változatának a startja, és ami azt illeti, nekünk is elég sokat kellett várnunk az egyes piacokon Nissan Leaf e+ néven futó modell tesztpéldányának érkezésére. Bár ránézésre szinte lehetetlen megkülönböztetni a korábbi, 40 kWh-s akkumulátorral szerelt változattól a hozzánk most befutott 62 kWh-s modellt, a motorháztető alatt elég sok változás történt, amelyek közül a felhasználók számára talán a legfontosabb, hogy a gyártó reagált az előző modell akkumulátor-melegedési problémáira. Az alapmodellnek ugyanis hosszabb utak megtételét követően képes olyan hőmérsékletet elérni az akkumulátora, amely miatt az autó korlátozza a töltés teljesítményét. A helyzet elsősorban azért szerencsétlen, mert pont az autópályázás tudja előidézni ezt a problémát, amikor amúgy a legnagyobb szükség van a gyorstöltésre.

Nissan leaf 62 kwh teszt 2017

Ebben a színösszeállításban a műszerfal látványra már-már a prémiummodelleket idézi, és az összeszerelési minőség is rendben van, ahogy ez elvárható, nem zörög, nem nyikorog semmi. Sajnálatos, hogy néhány kapcsoló (pl. az ülésfűtésé) olyan, mintha a 90' -es évekből ragadt volna itt. Ellentétben az irányválasztó karral (ez inkább egy játékkonzol kezelőjére hasonlít), ami modern megjelenésű, és a használata is egyszerű. Itt található még az e-Pedal és az Eco mód kapcsolója is, előbbivel akár egypedálos módban is vezethetünk, mert gázelvétel esetén olyan erőteljes fékhatást kapunk, amivel akár állóra fékezhetjük az autót. Az Eco mód, nevéhez hűen az energiatakarékosság jegyében született, bekapcsolva kissé visszaveszi az autó gyorsulását, és ilyenkor az energia visszatáplálás is erősebb, ha felengedjük a gázpedált. Az óracsoport ötvözi a múltat, és a jelent, a sebességmérő analóg, míg minden más adat digitális kijelzőn jelenik meg. Az infotainment nyolc colos érintőképernyője egy kicsit a régi idők moziját idézi, az érintésérzékeny felület mellett fizikai gombokat is alkalmaz.

Mi ezzel együtt azt tapasztaltuk, hogy az 50 kW-os villámtöltőkről is kicsit gyorsabban tölt az autó, mint az előd. A csomagtér mérete is megnőtt: a 435 literes méter nem csak az e-autók között, hanem amúgy is egy nagyon kellemes érték. [+] Az elektromos motor teljesítménye is nőtt, aminek következtében a 0-100-as sprintet a jármű 7, 9 helyett 6, 9 másodperc alatt tudja, de a nagyobb teljesítményt nem kizárólag itt fogjuk érezni, sokkal fürgébb, dinamikusabb lett a gép, a fejlődés tényleg érezhető volt. A WLTP-szerinti hatótáv a 40 kWh-s modellnél 270 kilométer volt, míg a 62 kWh-s változatnál már 385 kilométer, ami azt jelenti, hogy hosszabb utak megtételére és autópályán való használatra is alkalmas lett a Leaf. Mi el is utaztunk vele a Balatonra, a kombinált fogyasztásunk 400 kilométer megtétele után 17, 5 kWh volt 100 kilométerre vetítve, úgyhogy a 350 kilométeres hatótávot a tapasztaltunk szerint még autópályázással is tudja, ami azért nem rossz. A kijelző így sem óriási, de azért jót tett neki a növekedés, főleg okostelefonos tükrözés során érezhetjük ezt.

Érdemes végiggondolni, hogy ez a padlólemez a legelső Leafnél még egy 24 kWh-s akkut hordott magában, amihez mérten a változás 2, 5-szeres, eközben az akkupakk mérete gyakorlatilag nem változott. A kék e+ jelű fedél mögött van a ChaDeMo villámtöltő csatlakozója, mellette a Type2 foglalat. Előbbin 50, utóbbin maximum 6, 6 kWh-val tölthetünk, a gyorstöltő és konnektoros kábel is jár az autóhoz Fotó: Ruschel Zoltán Persze a nagyobb kapacitás nagyobb súllyal is jár, nagyjából 150 kilónyi többletet szedett fel magára az e+ kivitel, ezt a villanymotor teljesítményével kompenzálták: a korábbi 150 helyett immár 217 lóerőt tud leadni, nyomatéka azonban szerényebb mértékben nőtt, 320 helyett 340 Nm lett. Most mennyit megy el egy töltéssel? Térjünk is akkor rá a hatótávra, mert hát villanyautónál legtöbbünket ez izgat igazán, milyen messze juthatunk egy töltéssel. A hivatalos WLTP hatótávnál 385 km-es adat szerepel vegyes értékként, amely városban akár 528 km-re is felmehet. Ez utóbbi valószínűleg csak egy végtelenített lejtőn érhető el, ám 400-430 km a valóságban is kihozható belőle, persze ezt kánikulában vagy téli hidegben nem fogjuk megközelíteni.

  • Nissan leaf 62 kwh teszt e
  • Zeneszöveg.hu
  • Nissan leaf 62 kwh teszt w
  • Dsp egyszer fent egyszer lent dalszöveg
  • Nissan leaf 62 kwh teszt y
  • Csillagok háborúja 5 teljes film online
  • A középfokú felvételi eljárás menete, 2017. | Szalézi Szent Ferenc Gimnázium
  • Nissan leaf 62 kwh teszt de
  • Nehéz ügy... Nissan Leaf e+ 62 kWh Tekna teszt - Autónavigátor.hu

Persze az e+ bő 100 kilométerrel többet ad, a teszten több mint 550 kilométeren 17, 8 kWh/100 km fogyasztást hozott, ami jobb a gyári 18, 5-ös adatánál, ám abszolút értékben nem szerény, így a WLTP szerinti 385 kilométeres hatótávot sem adja ki, csak 335-öt, magyarán nagyjából 320-szal érdemes számolni, meg azzal, hogy utána a villámtöltés másodjára már nem lesz villámgyors (az említett akkumelegedés miatt). Ennyi pénzért már van számos versenyző a piacon, persze egy dolog elvitathatatlan a Nissantól: hatalmas tapasztalattal rendelkeznek a villanyautók terén, s a Leaf megbízhatóságával sincs gond. Jobban és tovább is megy, mint az alapverzió, de igazából az a jobb! Értékelés Pozitív Kiforrott technika, sofőrsegédek hada a fedélzeten, helykínálat Negatív Magas üléspozíció és súlypont, nem szerény fogyasztás, érezhetően jelentős tömeg Árak Tesztmodell alapára 14 690 000 Ft (2020. 11. 05. ) Tesztautó ára 15 090 000 Ft (2020. )

steins-gate-0-9-rész

Otp gépkocsinyeremény betétkönyv lista 2020, 2024